Výměna mezinárodních zkušeností a dobré praxe v sociální oblasti



Název projektu: Výměna mezinárodních zkušeností a dobré praxe v sociální oblasti

Číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00272

Číslo operačního programu: CZ.1.04

Název operačního programu: OP Lidské zdroje a zaměstnanost

Číslo globálního grantu: CZ.1.04/5.1.01

Číslo prioritní osy: 4.5a

Název prioritní osy: Mezinárodní spolupráce (Konvergence)

Název oblasti podpory: Mezinárodní spolupráce

Číslo výzvy: 77

Název výzvy: Výzva pro předkládání GP 5.1 - Mezinárodní spolupráce - III. výzva

 

Datum zahájení realizace projektu: 31. 12. 2012

Datum ukončení realizace projektu: 30. 12. 2014

Doba trvání: 24 měsíců

Náklady projektu: 3 947 623,92 Kč

Projekt byl v rámci výzvy č. 77 zaměřen na sdílení zkušeností a dovedností od zahraničního partnera v oblasti lidských zdrojů a trhu práce. Výměnou a přenosem dobré praxe a následně šířením získaného know-how a výstupů projektu mezi subjekty, které se zabývají obdobnou činností nebo pracují se stejnou cílovou skupinou v našem regionu.

Cílovou skupinou projektu byl územní samosprávní celek - město Havlíčkův Brod, jeho orgány a jimi zřízené nebo založené organizace a jejich zaměstnanci, uchazeči o zaměstnání a zájemci o zaměstnání a další osoby ohrožené nezaměstnaností.

Cílem projektu bylo přenést do České republiky zkušenosti, know-how a příklady dobré praxe v oblasti lidských zdrojů a zaměstnanosti, vytvoření inovace a prokázání její funkčnosti a proveditelnosti.

Projekt byl zahájen 2 denní mezinárodní konferencí, jeho stěžejní částí pak byly 3 šesti denní zahraniční stáže u slovenského partnera. Každá z výše uvedených stáží měla předem stanovené téma a oblast ze které bude přenesena inovace a know-how (oblast rovných příležitostí - zvýšení zaměstnanosti mužů v sociálních službách, vzdělávání a zvyšování zaměstnatelnosti pracovníků příspěvkové organizace Sociální služby města HB, dobrovolnictví nezaměstnaných). V rámci těchto stáží se uskutečnily 3 panelové diskuse zaměřené právě na průřezová inovativní témata. Po příjezdu ze stáží se uskutečnily v domovské organizaci workshopy ze stáží, aby i ostatní pracovníci, kteří se stáží nezúčastnili měli možnost obohatit svoje znalosti a dovednosti o inovativní prvky.

V období po stáži pracovníci realizátora projektu ve své organizaci pilotně testovali získané know-how a inovativní prvky a následně po době testování, se uskutečnil 1 expertní seminář se zahraniční účastí, na kterém společně se zahraničními experty byla vyhodnocena funkčnost inovací. Projekt byl ukončen dvoudenní mezinárodní konferencí.

V rámci celého projektu bylo zajištěno šíření know-how a výstupů projektu.

 Domov pro senioryReynkova - město Havlíčkův Brod

Domov pro seniory Reynkova Havlíčkův BrodDomov dóchodcov Spišská Nová Ves (Slovensko)

Domov dóchodcov Spišská Nová Ves

Zodpovídá: Mgr. Marek Topolovský
Vytvořeno / změněno: 14.3.2013 / 14.3.2013