Řidičům jsou k dispozici již obě podlaží parkovacího domu na Žižkově ulici

Zobrazeno 8. 1. 2021


parkoviště

Nové dvoupodlažní parkoviště je k dispozici řidičům u nového objektu Krajské knihovny Vysočiny na Žižkově ulici. První nadzemní podlaží bylo uvedeno do provozu v měsíci říjnu, spodní zastřešená část parkovacího domu začala fungovat druhý lednový týden.

Do parkovacího domu se vejde 88 automobilů, pět stání je vyhrazeno pro osoby se zdravotním postižením. V každém patře jsou dva parkovací terminály. První a druhou hodinu mohou řidiči využít stání zdarma, za každou další zaplatí 10 Kč. Placená provozní doba je nastavena v pracovní dny od 7.00 do 17.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod.

Pod knihovnou u řeky Sázavy přibude v létě  další parkovací plocha

Pod budovou krajské knihovny Vysočiny směrem k řece Sázavě roste v současné době další úrovňové parkoviště, které zvýší kapacitu stání o 132 míst, z nichž šest bude vyhrazeno pro osoby se zdravotním postižením. K parkovací ploše povede komunikace z asfaltobetonu, jednotlivá stání budou pokryta žulovými kostkami. Prostor doplní veřejné osvětlení, řidičům bude k dispozici dobíjecí stanice elektromobilů. Nová stání budou moci řidiči využívat od června letošního roku, náklady na výstavbu, které město zaplatí ze svého rozpočtu, činí zhruba 21 mil. Kč. 

Alena Doležalová

tisková mluvčí