Většina havlíčkobrodských základních a mateřských škol se připojí ke stávce

Zobrazeno 22. 11. 2023


Většina havlíčkobrodských základních a mateřských škol se připojí ke stávce

Školské odbory vyhlásily na pondělí 27. listopadu 2023 celodenní výstražnou stávku. Důvodem jsou chystané škrty v rozpočtu školství a z toho plynoucí obavy ze zhoršení kvality vzdělávání a snižování platů nepedagogických zaměstnanců škol.

„Do jednodenní stávky se ze zřizovaných havlíčkobrodských základních a mateřských škol zapojí Mateřská škola Korálky Havlíčkův Brod, ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova 2941,  ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Konečná 1884, ZŠ Havlíčkův Brod, Štáflova 2004 a ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská 3240,“ upřesnila situaci Jana Králová z odboru školství a dodala, že tyto školy včetně školních jídelen, školních družin a školních klubů zůstanou tedy v pondělí 27. 11. 2023 uzavřeny. Rodiče dětí a žáků by měli být o uzavření škol informováni prostřednictvím školních elektronických komunikačních systémů.

 Běžná školní výuka a běžné zájmové vzdělávání bude probíhat na  ZŠ Havlíčkův Brod, V Sadech 560, v AZ CENTRU Havlíčkův Brod – SVČ a v ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod. Tyto školské organizace zůstanou tedy v pondělí 27. 11. 2023 v běžném provozu.

 „Zaměstnanci škol si uvědomují komplikace, které tento krok může způsobit, nicméně věří, že rodiče dětí a žáků pochopí důvody, které je vedou k připojení se ke stávce,“ uzavřela Jana Králová.

 Alena Doležalová, tisková mluvčí