Na havlíčkobrodském rybníce Hastrman se objeví nově šlapadla.

Zobrazeno 16. 5. 2024


Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s Technickými službami města Havlíčkův Brod připravuje pro místní obyvatelé a turisty novinku. V parku Budoucnost se na rybníce Hastrman od poloviny června objeví u mola nově červeno-bílá šlapadla, která si budou moct lidé zapůjčit za menší poplatek. Ten uhradí ve stánku sociálního podniku AveKave v Parku.

Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s Technickými službami města Havlíčkův Brod představuje novou atrakci pro místní obyvatele i turisty. V rámci rozvoje turistického potenciálu a zlepšení rekreačních možností ve městě budou na rybníku Hastrman u mola v parku Budoucnost instalována nová červeno-bílá šlapadla.

Starosta města Havlíčkův Brod, Zbyněk Stejskal, uvedl: "Věříme, že nově instalovaná šlapadla na rybníce Hastrman přilákají jak místní obyvatele, tak i turisty, kteří si budou moci vychutnat krásy našeho parku Budoucnost. Navíc do budoucna počítáme s tím, že budou pokračovat i další investiční aktivity v rámci dalších etap revitalizace parku Budoucnost."

Návštěvníci parku Budoucnost si nyní budou moc u zdejšího rybníka Hastrman zapůjčit dvě 4místná šlapadla za symbolický poplatek. Provozovatelem této služby bude pro letošní rok sociální podnik AveKave, který se nachází přímo v Parku Budoucnost.

„Tato novinka představuje další krok ve snaze o aktivní využívání městských prostor pro rekreaci a odpočinek. Z tohoto důvodu jsme koncipovali službu tak, aby byla cenově dostupná. Město Havlíčkův Brod bude dbát i na bezpečnost v rámci provozu šlapadel, proto budou k dispozici i plovací vesty. Na rybníce budou rovněž nově instalované i bójky," uvedla místostarostka města Marie Rothbauerová, která za touto aktivitou stojí.

 

Poz.: Foto ilustrační.