Město nabízí k pronájmu byty v Domě dostupného bydlení, žadatelé musí splňovat určité podmínky

Zobrazeno 5. 6. 2023


Město nabízí k pronájmu byty v Domě dostupného bydlení, žadatelé musí splňovat určité podmínky

Město Havlíčkův Brod vypsalo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem sociálních bytů v Domě dostupného bydlení v ulici Havlíčkova, do kterého se první nájemníci nastěhovali loni v prosinci. Jde o byty o velikosti  1+KK (34 m2) a 2+KK (38m2). Ke každé bytové jednotce náleží terasa. Každý byt je vybaven kuchyňskou linkou s digestoří, varnou deskou, troubou, myčkou na nádobí a lednicí. V koupelně je sprchový kout, závěsný WC, umyvadlo a připravené napájení pro pračku. Celý objekt je bezbariérový a vybavený výtahem.

Podmímky nájmu sociálních bytů

Měsíční nájemné v režimu sociálního bydlení je stanoveno podle nařízení vlády na 73,97 Kč/m. Město Havlíčkův Brod nepožaduje před uzavřením smlouvy složení peněžité jistoty. Nájemní smlouva bude s vítězným uchazečem uzavřena na dobu určitou na dobu maximálně půl roku s možností dalšího prodloužení, přičemž maximální doba nájmu činí 2 roky. Opětovně lze nájemní smlouvu uzavřít až po posouzení, zda si nájemce nemůže zajistit vyhovující bydlení na trhu.

Na přidělení sociálního bytu není právní nárok. Splnění základních podmínek automaticky nezakládá právo na přidělení bytu. Každý případ je posuzován individuálně, zejména s ohledem na sociální potřebnost žadatele.

Základní podmínky pro přidělení sociálního bytu

-          nabídku na pronájem může podat fyzická osoba starší 18 let, která je občanem České republiky a je spjata s Havlíčkovým Brodem (uspokojování bytových potřeb, zaměstnání, povinná školní docházka dětí apod.)

-          nemá vůči městu dluh či pohledávku neuhrazenou v termínu splatnosti

-          není vlastníkem ani spoluvlastníkem žádného nemovitého majetku určeného k bydlení

Podání nabídky

Uchazeč o byt podává svou nabídku vyplněním Žádosti o přidělení sociálního bytu v Domě dostupného bydlení. Formulář je možné získat na ekonomickém odboru, úseku pronájmu a prodejů, nebo si ho stáhnout z webových stránek města.

Více informací: Ekonomický odbor, úsek pronájmu a prodeje – tel.: 569/ 497 177