Město Havlíčkův Brod je přátelské nejen rodině ale i seniorům

Zobrazeno 17. 7. 2023


Město Havlíčkův Brod je přátelské nejen rodině ale i seniorům

Město díky úspěchu v soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí získalo více než půl milionu korun na zorganizování nejrůznějších aktivit pro rodiny a seniory. Havlíčkův Brod  byl oceněn jako jedno ze čtyř měst v kategorii do  35 tisíc obyvatel. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 82 obcí. Ocenění formou dotace uděluje ministerstvo obcím na základě projektů, které samosprávy zpracují.

Finanční prostředky využije město nejen k pořádání kulturních akcí určených všem věkovým skupinám, ale také za účelem vzdělávání veřejnosti, poskytování různých typů poradenství, organizací seminářů, mezigeneračních aktivit i k rozvoji míst přátelským rodině či seniorům.

„Ocenění si velice vážíme. Je to velký úspěch, ale bude za ním stát ještě mnoho práce. A to jak kolegyň z úřadu, tak zapojených příspěvkových a neziskových organizací i dalších aktérů rodinné a seniorské politiky,“ okomentovala místostarostka města Marie Rothbauerová, která ocenění z rukou ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Kaiserštejnském paláci v Praze převzala.

„Díky dotaci se může široká veřejnost   těšit na řadu zajímavých aktivit a setkání. Z větších akcí to budou například  komunitní akce v parku Budoucnost, Letní sousedské podvečery v Klubu OKO, projektové dny v základních a mateřských školách a v Městském divadle a kině Ostrov. Nejen pro seniory bude určena velká zahradní slavnost u Domova pro seniory a zajímavé bude také Setkání pod hvězdami v přírodovědném centru s planetáriem. Projekt také zahrnuje přednášky, semináře a právní poradenství,“ doplnila manažerka projektu Marie Kudrnová.

V soutěži, která probíhá už 15. rokem, došlo letos ke sloučení dotačních oblastí Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům do jedné, pod názvem Obec přátelská rodině a seniorům. Spoluvyhlašovateli jsou kromě MPSV Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Rodinným svazem ČR, Sítí pro rodinu, Svazem měst a obcí ČR, Sdružením místních samospráv ČR a Radou vlády pro seniory a stárnutí populace.

 

 

Alena Doležalová

tisková mluvčí

tel. 569/497 353