Havlíčkův Brod ve spolupráci se základními školami chystá přírodní herní prvky na veřejná prostranství.

Zobrazeno 9. 5. 2024


Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s havlíčkobrodskými základními školami chystá pro obyvatele města nové přírodní herní prvky do veřejných prostranství. Město poskytlo žákům zdejších ZŠ dřevěné komponenty a kamínky pro tvorbu těchto herních prvků a vyhlásilo soutěž o nejhezčí přírodní deskovou hru. Žáci, jejichž výtvor v soutěži zvítězí, získají od města celodenní vstup na havlíčkobrodské koupaliště zdarma. Nová iniciativa má za cíl podpořit kreativitu žáků, a současně prostřednictvím jejich díla oživit veřejné prostory a podpořit společné aktivity a interakci mezi občany všech věkových kategorií.

Soutěž, kterou město vypsalo pro havlíčkobrodské základní školy, spočívá v tvorbě přírodních deskových her z dřevěných herních desek a kamínků. Tyto hry budou umístěny na různá místa ve městě, jako je park Budoucnost, koupaliště, Domov pro seniory a další veřejná prostranství.

„Vedení města Havlíčkův Brod se snaží pro své obyvatele neustále zvelebovat veřejná prostranství, ať již v rámci větších investičních aktivit nebo i drobných iniciativ jako je tato. Jsem moc rád, že se havlíčkobrodské školy do projektu zapojily a velmi se těšíme na kreativní výtvory našich žáků,“ uvedl Zbyněk Stejskal, starosta města Havlíčkův Brod.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivé třídy základních škol v rámci svých předmětů, jako je pracovní nebo výtvarná výchova. Město jim poskytlo dřevěné komponenty, grafické pojetí je pak na jednotlivých tvůrcích. „Pro každou zúčastněnou třídu jsme připravili dřevěné herní desky a kamínky, ze kterých budou moci vytvořit svou vlastní deskovou hru. Tato aktivita nejen rozvíjí jejich kreativitu a týmovou spolupráci, ale také přispívá k estetickému a společenskému rozvoji našeho města,“ dodává místostarostka Marie Rothbauerová, která za iniciativou stojí.

Cílem této iniciativy je nejen oživit veřejné prostory, ale také podpořit společné aktivity a interakci mezi občany všech věkových kategorií.

„Všechny vyrobené přírodní deskové hry pak budou umístěny na začátku léta na výše uvedené lokality a já věřím, že i jednotlivé třídy budou pyšné na to, že naši obyvatelé hrají jejich vlastní deskovou hru,“ dodává místostarosta Vladimír Slávka, pod jehož rezort spadá Odbor sociálních věcí a školství.