Havlíčkův Brod připravuje na náměstí nezapomenutelný hokejový zážitek: Přímý přenos zápasů MS v hokeji 2024 na velkoplošné LED obrazovce i improvizovanou fanzónu.

Zobrazeno 24. 5. 2024


Město Havlíčkův Brod si připravilo překvapení pro fanoušky hokeje. S ohledem na excelentní výkony české hokejové reprezentace a postup týmu do semifinále MS 2024 si město Havlíčkův Brod zajistilo práva na vysílání živých přenosů zápasů o 3. místo a finále a umístí na náměstí velkoplošnou LED televizi. V neděli 26. května vznikne na Havlíčkově náměstí improvizovaná fanzóna se stánky s občerstvením a nebude chybět ani doprovodný program pod záštitou BK Havlíčkův Brod. Akce odstartuje přibližně v 15:00 hod.

Havlíčkův Brod je město s bohatou hokejovou tradicí, a proto i pro jeho obyvatele je současné hokejové mistrovství velkým tématem. S ohledem na skvělé výsledky českého týmu si město zajistilo oficiální práva pro veřejnou produkci živých přenosů z nedělních zápasů. Kromě velkoplošné LED televize o rozměru 15 m² se mohou fanoušci těšit na stánky s místním pivem,  delikátními burgery a dalším občerstvením.

„Hokej má v našem městě dlouhou tradici, pojí se s ním velikáni českého hokeje, jako jsou bratři Holíkové, Honza Suchý, Josef Augusta, Pepa Vašíček a další. Dnes máme v reprezentaci také jednoho havlíčkobrodského odchovance Ondřeje Beránka, proto chceme podpořit atmosféru národního hokejového svátku přímo v srdci našeho města. Věříme, že společné sledování zápasů na náměstí nabídne nezapomenutelný zážitek všem fanouškům,“ řekl starosta města Zbyněk Stejskal.

Rozhodnutí města vítají jak provozovatelé restaurací, tak i místní hokejový klub. „Jsme rádi, že můžeme být součástí této skvělé akce. Přítomnost Ondřeje Beránka v reprezentaci je pro členy našeho týmu obrovskou motivací,“ říká Miroslav Třetina, předseda výkonného výboru havlíčkobrodského hokejového klubu a dodává: „Pro fanoušky jsme připravili také doprovodný program, který zahrnuje soutěže pro děti a mnoho dalšího. Těšíme se, že společně oslavíme úspěchy našeho týmu.“

 „Aktuální situace je pro nás příležitostí, jak propojit sport s kulturními aktivitami a vytvořit skvělou atmosféru pro všechny návštěvníky. Budeme se spolu s dalšími kolegy z Technických služeb (TSHB) a města snažit připravit v rekordním čase zajímavý program, který lidé ocení,“ říká Tomáš Hermann, jednatel Městského divadla a kina Ostrov (MDKO).