Havlíčkův Brod jde s dobou, bude mít nové logo města

Zobrazeno 27. 6. 2023


Havlíčkův Brod jde s dobou, bude mít nové logo města

Havlíčkobrodští radní odsouhlasili vypsání designérské soutěže na novou vizuální identitu, kterou pro město zajistí firma CZECHDESIGN CENTER. Nové logo města i další vizuální prvky následně zakotví grafický manuál, podle kterého se bude město jednotně prezentovat navenek.

„Při výběru se chceme řídit jednoduchostí a čitelností, originalitou a zapamatovatelností, požadavkem je vystihnout město jako živé a harmonické. Věříme, že ze soutěže, jejíž organizaci jsme svěřili jedné z nejlepších firem z oboru, vzejdou zajímavé návrhy a bude z čeho vybírat,“ upřesnil starosta města Havlíčkův Brod Zbyněk Stejskal.

Nové vizuální prostředky se promítnou např. v Havlíčkobrodských listech, na plakátech, letácích či dárkových předmětech.  Zároveň chce město nové logo využít i pro městské společnosti a příspěvkové organizace.

 Firma CZECHDESIGN vybere ze zaslaných návrhů pět uchazečů, kteří vytvoří kompletní návrh vizuální identity města. Z nich bude do konce listopadu vybrán vítěz, o němž rozhodne porota složená ze dvou zástupců města a tří odborných zástupců organizátora soutěže. Novým logem i ostatními vizuálními prvky by se město mělo začít prezentovat v příštím roce s otevřením zrekonstruovaných prostor Staré radnice, ve kterých najde nově sídlo i Turistické informační centrum.

 

Alena Doležalová, tisková mluvčí

tel. 569 497 353,mob.: 723 444 778